h1

PRZEKAŻ SWÓJ 1% DLA PUSZCZY

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej drużyny.

XXI WDH-ek „Puszcza” jest drużyną zrzeszającą dziewczynki od czwartej klasy szkoły podstawowej. Działa przy SP nr 88 w Warszawie. Do jej bieżącej działalności należy przeprowadzanie cotygodniowych zbiórek, weekendowych wyjazdów i letnich obozów. Celem istnienia drużyny jest zapewnienie jej członkom możliwości rozwoju opartego na harcerskich wartościach, związanego z samodzielnością, koleżeństwem i frajdą.

Od 2003 roku istnieje możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Ten status przysługuje Chorągwi Stołecznej ZHP, na której obszarze działamy. Dzięki rozporządzeniu Ministra Finansów, można też przekazać organizacji pożytku publicznego dodatkową informację, na co mają być wykorzystane pieniądze. W ten sposób 1% Państwa podatku może trafić do naszej drużyny.

Wpłaty 1% podatku stanowią istotne źródło finansów na bieżącą działalność drużyny. Środki te przeznaczymy na zakup nowego sprzętu na najbliższy obóz oraz zakup materiałów na zbiórki.

Przekazanie 1% podatku nie wiąże się z żadnymi opłatami i ogranicza się do odpowiedniego wypełnienia kilku rubryk w formularzu PIT. Procedura została opisana dalej.

Możliwość przekazania 1% podatku dochodowego to wyjątkowy sposób na samodzielne zdecydowanie o przeznaczeniu choć części płaconych podatków. Liczymy na to, że wesprą Państwo w ten sposób naszą działalność. Zachęcamy też do przekazania informacji o możliwości przekazania 1% swojego podatku swojej rodzinie i znajomym.

Jak przekazać 1% podatku dla naszej Drużyny?

Używając przygotowanego przez Chorągiew Stołeczną programu do rozliczeń
W tym roku Chorągiew Stołeczna przygotowała program do wypełniania formularza PIT. Można go zainstalować na swoim komputerze:
•wersja instalacyjna: http://www.pit-opp.pl/pobierz/choragiew-zhp/PitySetup.exe
•lub wersja on-line: http://mojpit.pl/_choragiew-zhp

Należy koniecznie pamiętać o wpisaniu w pole Cel szczegółowy 1% (w dziale Informacje uzupełniające) tekstu: XXI WDH-ek „Puszcza”, Hufiec Warszawa-Ochota

Wypełniając PIT samodzielnie
Przekazanie 1% podatku dochodowego jest bardzo proste. Wystarczy odnaleźć i odpowiednio wypełnić kilka rubryk w formularzu PIT. Ich numery różnią się w zależności od formularza, który mamy do wypełnienia. Poniższa tabela pomoże odnaleźć właściwe rubryki.

Następnie należy wykonać pięć łatwych kroków:

1.W rubryce Numer KRS wpisujemy: 0000268913.

2.Obliczamy 1% kwoty wpisanej w rubryce Podatek należny i zaokrąglamy ją do pełnych dziesiątek groszy w dół. Uzyskaną kwotę wpisujemy do rubryki Wnioskowana kwota.

3.W rubryce Cel szczegółowy 1% (w dziale Informacje uzupełniające) wpisujemy: XXI WDH-ek „Puszcza” , Hufiec Warszawa Ochota.

4.Jeśli zgadzają się Państwo na przekazanie nam danych (imienia i nazwiska, adresu oraz kwoty 1%), prosimy zaznaczyć kwadracik w rubryce Wyrażam zgodę. Zachęcamy do tego, bo umożliwi to sprawdzenie, czy pieniądze do nas doszły i ewentualne ich uzyskanie, jeśli nie dojdą. Dodatkowe wyjaśnienie: zaznaczenie tego kwadratu nie jest obowiązkowe. Wszystkim osobom, które go zaznaczą przekażemy informację o dotarciu środków osobiście i z zachowaniem dyskrecji.

Mam jeszcze pytanie…

Wszelkich wyjaśnień dotyczących przekazywania 1% podatku może udzielić drużynowa,
Asia Zagalska, tel. 696 645 625 , e-mail: joanna.zagalska@gmail.com

Za każdy procent dziękują serdecznie wszystkie dziewczynki z XXI WDH-ek „Puszcza”

Reklamy

One comment

  1. Moja mama zgodziła się przekazać
    DariaSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: